Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

W nauce gry na gitarze nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Dzieci oraz Dorośli, którzy zapragnęli zrealizować swoje marzenia, mogą nauczyć się gry na gitarze zapisująć się do Muzycznej Przystani.
Gitara należy do instrumentów, na których szybko osiąga się wyniki. Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest tzw. poczucie rytmu. Jeśli potrafisz wyklaskać usłyszany rytm możesz uczyć się gry na gitarze. Nie martw się, jeśli nie posiadasz instrumentu. Umożliwiamy wypożyczenie gitary na czas nauki.

Nauka gry na gitarze

Techniki gry na gitarze

Gitara udostępnia bardzo szeroki wachlarz technik i "bić" gry dzieki którym można uzyskac bardzo ciekawe dźwiękkowo efekty muzyczne.
Najczęściej stosowane techniki:
Staccato
Jest to technika gry szczególnie polecana dla początkujących. Polega na tym, aby grane dźwięki były od siebie wyraźnie oddzielone.
innym sposobem gry który może brzmieć ciekawiej jest legato.
Legato
Technika ta polega na plynnym przechodzeniu pomiedzy dwiekami tak aby nie slychac było przerw w momecie przejść
Nauka gry na gitarze
Młoteczkowanie(odmiana techniki legato)
Tak zwane "młoteczkowanie polega na tym że dźwięk wydobywasz bez szarpania struny prawą ręką. Robi sie to przez uderzenie strun palcami lewej reki (tak jak młoteczkiem).
Ślizganie(odmiana techniki legato)
Z kolei ta technika polega na płynnym przesówaniu palca pomiędzy progami gitarowymi przesuniecie jest wykonywane tuż po pierwszym dźwięku. Tak zwane "slide'y" można robić w dół i górę. Gdy nie jest oznaczony próg od którego należy rozpocząc, wtedy rozpoczęcie gry na bardziej oddalonym progu aby efekt był wyraźniejszy
Vibrato
Może dobrze brzmieć szczególnie na gitarze elektrycznej. Polega na wywołaniu drgań poprzez palec który akurat przyciska strunę. Powoduje to wtedy "wibrowanie" dzwięków. Gdy dźwięk jest dłuższy jest to dobry spoób na jego podkreślenie.
Stłumiona struna
Może dawać ciekawe efekty podczas tzw bicia akordów. Przytłumienie może byc zrobione w dowolnym miejscu na gryfie.
Bend
Podciągnięcie pojedynczej struny w poprzek gryfu, co powoduje zwiększenie jej naprężenia, a tym samym podwyższenie dźwięku o pół tonu lub o cały ton. Do podciągania najlepiej używać palca serdecznego, gdyż wymaga to (w zależności od grubości strun) użycia dość dużej siły. Główną trudnością tej techniki jest takie podciągnięcie, aby dźwięk zmienił się dokładnie o pół tonu lub o cały ton. Podciągając i opuszczając rytmicznie strunę, możesz uzyskać efekt wibracji.
MailTo | © Author:Toms | Żytnia 13/108 01-014 Warszawa |Wszystkie prawa do zdjęć i materiałów zastrzeżone